Jste zde: bebaweb.cz
bebaweb.czLicence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora
Neužívejte dílo komerčně
Nezasahujte do díla

Zakarpatská Ukrajina je odlišná od přilehlého severního Rumunska. Zatímco v Rumunsku je spousta krásných cest po planinách, na Zakarpatské Ukrajině jsou hlavně cesty údolími a na planiny vedou bahnitá koryta vyježděná od traktorů. V deštivém období se pak snadno stane, že jste odsouzeni k pobytům v údolích.

Silnice jsou většinou špatné, plné děr nebo jen štěrkové. Nevhodné pro silniční motorky.

Hned po příjezdu přes Ubľu je hezká trasa severně směr Volosjanka a pak na Volovec. Dojet z Popradu až do Koločavy je dlouhá a únavná trasa, záleží hodně jak se zdržíte na hranicích. Ale na trase Ubľa - Koločava je spousta pěkných míst v lesích na táboření.

Koločava (název v překladu “okolo bahna”) a údolí Ozeranky je asi největší atrakce pro čechy - Ivan Olbracht - Nikola Šuhaj Loupežník. V Koločavě je hospoda Četnická stanice, přes léto plná čechů s batohy. Majitel hospody je Valerij a jeho manželka Natálka je současně správcovou muzea I.Olbrachta v místní škole. Tel. +38080314628223. Oba umí dobře česky.

Další trasy jsou v údolích řek, které přitékají do Černé Tisy a pak za horami směr Černivce (přechod do Rumunska) na opačných svazích Rachivských hor k Rumunsku.

Download Beba trasy

Pro silnější povahy je tu film Zbola, HonzyM a Čízáka. Do 18let nevhodné.

zakarpanda_02

         Download          Bebova fotogalerie          RSS


Copyright © BEBA 2003 -
This work by Filip Beba Weber is licensed under a Creative Commons.
Uveďte autora - Neužívejte dílo komerčně - Nezasahujte do díla