Jste zde: bebaweb.cz
bebaweb.czLicence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora
Neužívejte dílo komerčně
Nezasahujte do díla

Jak do Rumunska (severní část):

Vlakem: Praha – Poprad (do Košic neberou motorky) www.cd.cz/autovlak (cca 30Euro/moto+člověk zpáteční), cesta přes noc, pak směrem na Tokaj.

Zajímavou alternativou je nejet z Košic přes Slanec a přechod Satoraljauj-Hely (rychlejší cesta), ale z Košic směr Miskolc, kousek za hranicí doleva Vilmány-Erdöhorvati-Tolcsva-Tokaj. Cesta je sice pomalejší, ale krásná vyhlídková přes kopečky vinařskou krajinou.

Na moto: CZ/SK přechod St. Hrozenkov, Trenčín, Zvolen, Lučenec, Rim. Sobota, SK/HU přechod Kráľ – Banrevé, Miskolc, Tokaj , Nyíregyháza, Mátészalka, HU/RO přechod Petea, Satu Mare, Negresti-Oas, Sighetu Marmatiei, Borsa, Vatra Dornei

Víza: zatím ještě ne

Ubytování: stanování na divoko bez problémů, jinak rok od roku dražší - kempy od cca 5Euro/noc, penziony či hotely od cca 7Euro/noc

Sapanta camp - nad Veselým hřbitovem, N47 20.881 E25 20.938

Pension VLADIMIR, N47 29.748 E25 15.548

Počasí: Jako u nás jen trochu vetší extrémy jak v létě, tak v zimě. Od září většinou trochu víc srážek. Ideální období je asi duben až říjen.

Benzín: SansPlomb nebo Fara Plomb skoro všude. Cena takřka všude stejná cca 1Euro/litr. Některé motorky citlivější na kvalitu můžou trochu kuckat 

Stravování: nic nevozit, jídla je všude spousta - ať již polotovary nebo hotová kuchyně. Pitná voda v potůčcích v horách bez problémů, v civilizaci raději PET flašky nebo ověřený vodovod v penzionu. Cenově o trochu levnější než u nás.

Kurz: 2005 podzim cca 1Kč = 1.000ROL nebo 0,1RON

Kde koupit pivo: Všude, doporučen je Ursus

Info jaro 2007: Nový hraniční přechod přes řeku Tisu, který opětovně spojil do roku 1920 jednotné maramurešské území blízkých měst Sighet a Solotvina. Po dlouhých průtazích byl otevřen 15. ledna 2007 za účasti prezidentů Ukrajiny Viktora Juščenka a Rumunska Traiana Basescu. Původní most byl stržen ustupující německou armádou na konci druhé světové války, ten nynější je nejdelším mezinárodním dřevěným mostem v Evropě. O zdejší nepříznivé situaci před otevřením hranice byl natočen rumunský film bukurešťské režisérky Ileany Stanculescu Most přes Tisu (Podul peste Tisa). Hraniční přechod se nachází přímo na spojnicí center obou měst (mezi železničním nádražím v Solotvině a nádražím v Sighetu).

Já sám jsem v Rumunksu projel málo! Pošlete mi svoje projeté trasy, rád je dám na tyto stránky!

A kdo budete spát u Vladimíra, pozdravujte ho ode mě! Beba

deník Sqwer deník Vilem  

         Download          Bebova fotogalerie          RSS


Copyright © BEBA 2003 -
This work by Filip Beba Weber is licensed under a Creative Commons.
Uveďte autora - Neužívejte dílo komerčně - Nezasahujte do díla