Jste zde: bebaweb.cz
bebaweb.czLicence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora
Neužívejte dílo komerčně
Nezasahujte do díla

Trasa:Příjezd k Laugafell je možný po několika cestách. Z východu, od cesty F26, vedou dvě odbočky F881 a F752. Na těchto cestách se ale brodí velké řeky a tak může být příjezd velmi obtížný nebo nemožný. Ze severozápadu je přístup po ceste F752, zde je jen pár menších brodů. Nejpohodlnější přístup je ze severu od města Akureyri po cestě F821, kde je jen jeden lehký brod.

Laugafell, přesto (nebo naštěstí), že není popsán v Lonely Planet ani v RoughGuide, je jedno z nejkrásnějších míst Islandu. Příjezd je poměrně obtížný a hlavně dlouhý, musíte přejet celou vnitrozemskou poušť.
Laugafell je vlastně oáza v poušti. V roce 1975 tady Islandský turistický klub vybudoval bazének napájený 40C teplým pramenem. A u bazénku pár chatek. Kolem bazénku jsou rozkvetlé pampelišky a zelený trávník. Z bazénku je výhled na poušť a ledovce Vatnajökull a Hofsjökull.
Za koupání se platí nebo je v ceně táboření. Za to je k dispozici kuchyňka a krásné záchody se sprchou.
V místě je klid, dorazí sem jen skutečně pár dobrodružných turistů a místní. A tak si tady, zejména pokud dorazíte od pobřeží, budete připadat jako v ráji.

Příjezd po silnici F821 od Akureyri.

Beba Toyota Hilux 2010

         Download          Bebova fotogalerie          RSS


Copyright © BEBA 2003 -
This work by Filip Beba Weber is licensed under a Creative Commons.
Uveďte autora - Neužívejte dílo komerčně - Nezasahujte do díla