Jste zde: bebaweb.cz
bebaweb.czLicence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora
Neužívejte dílo komerčně
Nezasahujte do díla

Lekárna - připravil LOW

Spousta lidí se mne pta, co s sebou vozim v lekarne, tak jsem si rekl, ze to dam i sem, pokud by to nekomu pomohlovedlo, pripadne by mel nejaky vylepseni. pripravila to pro mne kamaradka lekarnice slovenka, tak se neleknete. Za doplneni dekuji Dr.Michaelovi :-) a Gliderovi za info ohledne breberek (by jsi to mohl zfleku nekde prednaset):-)))) Low

Alergie: DITHIADEN (na akukolvek alergiu)

Antibiotika: 2x AZITROX 500MGX3TBL (je sirokospektralne atb, uziva sa 1x denne 1 tbl dohromady len 3 dni) BETADYNE mastr ( sa aplikuje na mokvajuce rany po dezinfekcii napr, JODISOLOM,)

Opthalmoframykoiun - mast pri poraneni oka Doxybene 100 - infekcí ORL, infekcí močového ústrojí, některých pohlavních chorob, infekcí trávicího ústrojí, infekcí kůže 1.den 2tbl, dalsi dny 1tbl (5-10dni)

CARBO MEDICINALIS 3 balenia - zivocisne uhli (pri hnacke 3-4x denne 10tbl!!!, inak 3-4x denne 5tbl a dobre zapit. Pred a po uziti uhlia nepodavat ine lieky aspon 1 hodinu)

ERCEFURYL 200MG (crevny dezinficiens, uziva sa 4x denne 1 tbl, v olasti kde budete by som vsak doporucila 4x denne 2tbl. U tohto lieku po prvej davke treba dat pozor ci sa nevyskytla nejaka alergicka reakcia (vacsinou kozna).V takom pripade neuzivat)

IMODIUM (na rychle zastavenie hnacky, je to vsak len mechanicke zastavenie, cize v pripade bakterialneho problemu je treba uhlie a erecefuryl)

KULISEK ( v pripade dehydratacie, kt. Moze vzniknut po vycerpavajucich hnackach a zvracaniach sa urobi podla navodu roztok na doplnenie zakladnych elektrolitov )

DEGAN (zvracania I po urazoch napr, I hlavy. Berie sa 3x denne 1 tbl)

RENIE ( na palenie zahy, brat podla potreby)

PANTHENOL mast 6% - na popaleniny

Pytiol - mast na vlka

Bolesti: IBALGIN 400, 600, TRAMAL100

Octanova mast!!! Na vyrony

Veral gel - zanety, bolesti kloubu

Paralen - proti horecce

Orofar bolesti krku napr. pri nachlazeni

Nasivin - do nosu

Septonex, Jodisol - desinfekce ran

Opthalmoseptonex - desinfekce oci

Pruzne obinadlo 2x

Naplasti polstarkove

Sterilni obvazy nekolik velikosti

Nouzova teploizolujici folie

Na uskladneni se nejvice osvedcila pevna plastova vodeodolna krabice na rozdil od textilnich lekarnicek)

Diskuze na konferenci motorkari.cz

napsal LOWBeba - jsem se kouknul, co vlastně vozím já

Mám dvě lékárny, malou na krátké cesty a větší na dlouhé výlety. Ta velká je rozšířením malé.

Malá lékárna: jako základ malé použil CarePlus Basic, v šikovném pouzdře prodává třeba Touratech. Při koupi obsahovala: nůžky, pinzeta, náplasti, obinadla, sterilní polštářky, obinadlo, lepící pásku. Doplnil jsem si jí o Batadine, další náplasti, živočisné uhlí, Endiaron, Ibumax a prášky na úpravu vody. Vozím jí po Čechách a na krátké výlety do okolních států.

Velká lékárna: černé uhlí, Endiaron, Smecta, Ibumax, Paralen, Sumamed, Ercefuryl, Pevaryl, OpthalmoSeptonex nebo Visine Clasic (plastová lahvička), stahovací obinadlo.

Před cestou pečlivě kontrolujte expiraci a kvalitu zabalení léků.

Lékárna z povinné výbavy vozidla je dobrá tak leda pro policajty.

Osobně zastávám názor, že v případě průjmu typu do bezvědomí nebo silného horečnatého onemocnění je stejně nezbytné vyhledat lékaře.Vlastní léčba antibotiky typu mám tady tohle, tak to sežeru, může být velmi nebezpečná. Také nezapoměňte, že antibiotika je potřeba užívat tak jak je předepsáno a vybrat poctivě celou dávku až do konce!

napsal Beba

V případě, že se mezi čtenáři najde zkušený odborník, který s výše uvedeným nesouhlasí, prosím napiš a stránku upravíme.

Po dobrých zkušenost doporučuji lekárničku SORUDO. Ale je poněkud rozměrnější pro motorku.

         Download          Bebova fotogalerie          RSS


Copyright © BEBA 2003 -
This work by Filip Beba Weber is licensed under a Creative Commons.
Uveďte autora - Neužívejte dílo komerčně - Nezasahujte do díla