Jste zde: bebaweb.cz
bebaweb.czLicence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora
Neužívejte dílo komerčně
Nezasahujte do díla

Délka: cca 80km

Doba jízdy: půl dne s přestávkami

Trasa: Morro Jable – šotolinové rozcestí s ukazatelem na Cofete – Faro de Jandía – Punta Pesebre - šotolinové rozcestí s ukazatelem na Cofete – Cofete a zpět do Morro Jable.

Popis: Z Morro Jable vyjet kousek po asfaltu a ukazatelů směr Jandía a brzy dojedete na šotolinovou cestu plnou zatáček. Pozor na auta v protisměru!!! Na rozcestí kde je označený směr Cofete jet rovně – případně vlevo na solidní offroad – a dojet k majáku Faro de Jandía. Odtud na druhý maják Punta Pesebre – zde je zajímavost bo na majákový mys fouká vítr z leva i zprava a tvoří tak zajímavé tvary vln. z tohoto místa doporučuji jet západně přímou cestou na rozcestí a nežinýrovat se, že jedete národním parkem (pokud se tam nedělá bordel nikomu to nevadí). Na rozcestí jet dle ukazatele na Cofete a užít si šotolinovou klikatici v horách a výhledy. V Cofete je bar kde vám, když bude elektřina, uvaří kafe. Potom tou samou cestou na rozcestí a pryč.

Zajímavost: cestou na první maják je jeskyně, na druhém majáku souvětří a divné vlny, Parque Natural je jedna velká poušť, přejezdy dun, dobrý trenink na další trasy, super panoramatické výhledy z cesty na Cofete.

Benzín: cestou není, nutno natankovat v Morro Jable

Sqwer - KTM 950 Adventure LC8

PICT0219

         Download          Bebova fotogalerie          RSS


Copyright © BEBA 2003 -
This work by Filip Beba Weber is licensed under a Creative Commons.
Uveďte autora - Neužívejte dílo komerčně - Nezasahujte do díla