Jste zde: bebaweb.cz
bebaweb.czLicence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci
Creative Commons
Uveďte autora
Neužívejte dílo komerčně
Nezasahujte do díla

Černá hora si hraje na Švýcarsko Balkánu - ochrana přírody, přísné dodržování předpisů na silnici, zákaz táboření v národních parcích, poplatky nejlépe za cokoliv.

Jak do Černé Hory:

Nejjednodušší cesta je přes Srbsko po dálnici do Bělehradu a pak odbočit na Donje Vardiště na hranicích s Bosnou. V Bosně pečlivě dodržujte rychlost, policajti jsou zde hodně hladoví. Pak do města Foča. Osud můžete do Ďumbieru přes Pivske jezero a nebo náječnou zkratkou na Pljevlja v Černé Hoře. Cesta trvá asi dva dny . Doporučuji se vyhnout Bělehradu a Sofie v ranní a večerní špičce. Na hranicích Srbska a Bosny doporučuji navštívit národní park Tara a v Mokra Gora se svézt úzkokolejnou železnicí "Šarganská osma". která je známá z Kusturicova filmu "Život je zázrak"

Hranice:
Pokud je motorka psaná na firmu nebo někoho jiného, je bezpodmínečně nutná plná moc.

Ubytování:
Stanování na divoko může být problém. Penzióny a kempy jsou v turistických oblastech.

Kemp Žabljak:

Doporučuje se kemp v Žabljaku. Majitel umí česky, horké sprchy, každý večer oheň. Ke kempu se odbočuje doprava těsně před závorou k Černému jezeru. Nevyzkoušel jsem, ale doporučilo několik kamarádů.

Počasí:
V létě může být hodně horko, jinak jako u nás.

Kde koupit pivo:
Naprosto všude

Trasy:

Popsané trasy jsou v podstatě silničky bez asfaltu. Nečekejte žádný drsný offroad, všechno se dá projet na naložené motorce.

Pokud budete Černou horu opouštět do Albánie kolem Plavského jezera, rozhodně nesmíte vynechat pramen "Oko Skákavice" a přilehlé údolí.

         Download          Bebova fotogalerie          RSS


Copyright © BEBA 2003 -
This work by Filip Beba Weber is licensed under a Creative Commons.
Uveďte autora - Neužívejte dílo komerčně - Nezasahujte do díla